Marthe + ost = sant
Sjefen for osteavdelingen på Coop Mega i Ringebu, Marthe Berntsen Berglund, tok oss med på en spennende "reise" i ostens rike. Hun har deltatt på kurs og studier i inn- og utland, og hadde mye "på hjertet". Marthe fortalte om ulike måter og prinsipper for fremstilling og lagring av ost. Vi fikk høre hvordan ost var inndelt i 7 ulike "familier", og at det finnes svært gode alternativer til paprika som tilbehør!
Etter foredraget var det selvfølgelig tid for smaksprøver. Her var et utsøkt utvalg av oster, eksotiske frukter, marmelader, nøtter m.m. Nystekte brød fra egen bakerovn ble også servert til. Tre ulike typer hvitvin var plukket spesielt ut for anledningen, og vi fikk kjenne hvordan gode smaker utfyller hverandre.
Så dukket Øyvind Rønningen opp med sin saksofon og ga oss en minikonsert" med kjente og kjære melodier. Avslutningsvis sang vi Alf Prøysens "Julekveldsvise", et koselig punktum for en innholdsrik og stemningsfull kveld.
Nedenfor finner du flere bilder. Du får opp bildeteksten ved å peke på bildet. Når du klikker, blir bildet større.






