Hopp til hovedinnhold

Agder Bygdekvinnelag

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Foto: Trygve Emil Tønnesen

Lokallagsamling på Ryen Grendehus i Tveit

I helgen var det lokallagsamling i Agder Bygdekvinnelag. Mange flotte innlegg om blant annet beredskap og bruk av nettsider. Ca 40 damer var samlet til en dag med inspirasjon og sosialt samvær. Karen Torhild fra Randesund bygdekvinnelag har oppsummert dagen så fint:

Tveit 13.09.25

Tenk nå er Aust- og Vest blitt til Agder Bygdekvinnelag, med mange flotte jenter av alle slag.

Me kommer frå bygda, me kommer frå by, men å vere slik saman, det gjør os alle kry.

I dag har Agder bygdekvinnelag hatt samling her på Ryen grendehus i Tveit.

Laga Randesund og Tveit hjelper, så det er jo greit.

Walborg har styra, og Mona har handla og bestilt mat. Tru alle var fornøyd med suppa og alt på fat.

Åse Tønnesen fortalte så fint om byga og grendehuset her, så viktig med lokaler for å bli kvarandre nær.

Kristin Teigen Stasviken frå Studieforbundet snakka om kultur og tradisjon, viktig å søke støtte om det i lagskassa skal gi mon.

Mange spurte om studiestøtte, rapportering og andre ting. Ho Kristin svarte godt, ellers sa ho «bare ring».

Det var godt med fiskesuppe, skravling og pause, alt smaka godt, så takk til laget som var rause.

Walborg fortalte etter pausen om planer som kommer, kurs og masse gøy heilt fram til neste sommer.

Så kom fine jenter, Alice,Eline og Andrea frå vårt Agderlag, snakka så godt om kurstorg og beredskap av ulike slag.

Viktig å lagre alt, for eksempel poteter, sukker og salt.

Frå Norges bygdekvinnelag kom Monika og snakka om nett, for å finne fram der er ikke alltid lett. Ho er positiv og god, me likar ho.

Tenk 1912 sa dirkektør Hirsh på landmannsfoor noen viktige ord, at kvinnene kunne brukast i jordbruk og til å få mat på bord.

Beredskap:

Dyrke og sanke om sommer, og bruke alt når vinter kommer.

Så vil me her i komiteen, Randesund og Tveit takke alle som kom og gjorde dagen så grei. Ønsker alt godt med tjo og hei!

 

Karen Torhild

Randesund bygdekvinnelag.