Hopp til hovedinnhold

Buskerud Bygdekvinnelag

Fridthjof Jørgensen

Fridthjof Jørgensen

Det var tid til en prat etter foredraget

Det var tid til en prat etter foredraget

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Møte i Sone D

Populært møte i Sone D

Bygdekvinner i sone D satte hverandre i stevne på Sokna den 16. september 2025. Da ble sonemøtet avholdt, og sonerepresentant Karen Dale Juvet ønsket velkommen 26 gjester til Lunder kirkestue.

Det var første gangen at dette møtet ble holdt på høsten, men dette kommer til å bli malen fremover da mange har ytret ønske om å unngå vintermøte. 

Kveldens foredragsholder Fridthjof Jørgensen fra Hønefoss holdt et interessant foredrag om barneminner under 2. verdenskrig.  Han var 8 år da krigen brøt ut, og hadde imponerende klare minner om begivenhetene i Hønefoss den gangen.  Han avsluttet foredraget med å synge «Norge i rødt, hvitt og blått.» 

Siden han også er gammel gullsmed, var det også noen spørsmål på tampen om stell av sølvtøy, noe han svarte på med slagferdig humor.  Bygdekvinnelaget er opptatt av kortreist mat, og han fikk en gavepakke med eplesaft fra Norderhov som takk for foredraget. 

Etter mat og kake  og god prat ved kaffekoppen, avsluttet vi med loddtrekning før deltagerne ble ønsket vel hjem i høstkvelden.