Hopp til hovedinnhold

Vivestad Bygdekvinnelag

Bokbytte møte 24. mars 2022.


Nestleder Kari F Stokke kunne ønske 12 damer velkommen til møtet. Hun informerte litt om det forrige medlemsmøtet som var på Revetal bibliotek og at dagens møte omhandler bøker og at det dessuten vil bli anledning til å besøke bokmarkedet på Sagatun og ev kjøpe bøker der.

Sekretær Margot L Krøglid leste referat fra forrige medlemsmøte. Medlemmene hadde blitt oppfordret til å ta med bøker som kan byttelånes med andre og fortelle om en eller flere bøker som vi ville anbefale. Det ble mange anbefalinger om bøker og forfattere – litt for enhver smak.  Bøkene om de syv søstre av Lucinda Riley hadde blitt lest av mange. Forfatteren har solgt 1,5 mill bøker i Norge. Siste bok kom i november 2021.

Av andre forfattere som ble anbefalt kan nevnes:

Rebecca Wexelsens debutroman Hotell Montebello

Min Jin Lee,s roman Pachinko

Michelle Obama – Min historie

Lars Saaby Christensen – Byens Spor

Lydboka Den jævla naboen

Torhild Brekke – romanserie fra Oslo på 50-60 tallet

Lars Mytting – Søsterklokkene, Hekneveven

Åsne Seierstad  To søstre

Zeshan Shakar – norsk pakistaner som har gitt ut bl.a. Tante Ulrikkes vei og Gul bok.

Abid Raja – Det er min skyld

Hanne Wibeche Holst – Pesten

Beate Grimsrud  - bok om egen kreftdiagnose

Isabell Allende – Øya under havet

Etter bokanmeldelser var det tid til øvrige lagssaker:

Spørsmål om servering på Grunneierlagets årsmøte 21. april. Bygdekvinnelaget stiller med serveringshjelp.

Spørsmål om bygdekvinnelaget kan stille med serveringshjelp i bryllup som skal arrangeres på Sagatun 7. mai. Laget får kr 10 000,- for jobben. Laget stiller seg positiv til dette og leder Anne Ka Munkejord forespør medlemmene om hvem som kan stille opp.

Vestfold Bygdekvinnelags seminar Bygdekvinner på lading. Anne Ka Munkejord deltar fra Vivestad bygdekvinnelag.

Anne Ka Munkejord og Grete Vallumrød har deltatt på Vestfold bygdekvinnelags årsmøte.

Servering med kaffe/te og boller og sjokoladekake. Loddsalget innbrakte kr 770,-.

Så var det tid til å besøke bokmarkedet på Sagatun. Her var det anledning til å kjøpe bøker og mange benyttet seg av dette.

Leder Anne Ka Munkejord gikk til slutt gjennom Bygdekvinnelagets hjemmeside – hvordan vi enkelt kan gå inn i systemet på min side der og rette opp ev endringer.

referat_fra_medlemsmote_24.3.22.docx